Difüzör Nasıl Kullanılır? Uzmanından Bilgiler

Saçınızı yıkayın ve saçlarınızı önce havlu ile nemi kalacak şekilde nazik hareketlerle kurulayın. Saçınızın buklelerini belirginleştirecek bir köpük kullanırsanız daha etkili olacaktır. Bazıları difüzör kullanmadan önce doğal kıvrımları ortaya çıkartmak için ‘tara ve salla’ yöntemi önerir. Saçınızı biri önde ikişer tanesi de kenarlarda olmak üzere beş bölgeye ayırın. Kuaförünüzün önereceği durulanmayan saç kremini ve diğer saç bakım ürünlerini tüm bölgelere uygulayın. Bir bölgeyi bitirdiğinizde o tutam saçı ucundan tutarak sallayın ki doğal dalgalar şekil alabilsin.

Difüzör ile saçınızı kurutmaya başlayın. Difüzörü saç kurutma/fön makinenizin ucuna takın. Her zaman düşük veya orta ısıda işe başlayın. Başlarken kafanızı bir yana doğru eğin. Difüzörü alıp saç diplerine doğru yerleştirin. Saç dipleri kuruyana kadar orada tutun. Kafanıza yakın yerlerde saçınızı kuruturken dairesel hareketler yapın. Saçlarınıza kibarca masaj yapmak için difüzörün dişlerini kullanabilirsiniz ki bu işlem saçlarınıza hacim katarken doğal kıvrımlarınızı ortaya çıkartır.

Saçın uçlarına doğru ilerleyin. Difüzörle saçlarınıza masaj yapmaya devam edin; saçlar uçlarına kadar kuruyana kadar dairesel hareketler yapın. Difüzörü kullanarak saç uçlarına inerken dalgalara baskı yapın. Bu saçlarınızın doğal şeklini korurken saçınıza hacim katar.

Aklınızda olsun: Saçlarınız kıvırcıksa difüzörü daha farklı şekilde kullanmalısınız. Bir çok kıvırcık saçlı kadın saçlarını dipleri kuruttuktan sonra bırakmanın daha yararlı olduğunu fark etmişlerdir. Difüzörün doğal kıvırcık saçlarınızı elektriklendirdiğini düşünüyorsanız saçlarınızın uçlarını kendiliğinden kurumaya bırakın. Bunun daha iyi bir yöntem olup olmadığını deneyiniz. Saçlarınızı difüzör ile kuruturken ellerinizi kullanmayın. Dokunmak saçlarınızı elektriklendirir ve doğal kıvrımları kaybetmenize yol açar. Sadece difüzör ile saç kurutmak çok uzun zaman alacakmış gibi görünebilir ancak ellerinizi saça değdirmemeniz daha iyi sonuçlara sebep olur.

İşlem sonrası saç ürünleri kullanın. Saçlarınız kuruduktan sonra işlem sonrası ürünler kullanmayı düşünebilirsiniz. Isı saça zarar verebilir. Saç spreyi ,saç kremi ya da diğer ürünler size yardımcı olur. Saçlarınız kuruduktan sonra nazikçe saç spreyi sıkın. Bu saçınızın şeklini tüm gün korumasına yardımcı olur. Saçlarınız kuruduktan sonra sert ya da soluk görünüyorsa bunu yenmek için kullanabileceğiniz bir çok ürün var. Saç kremi yada parlaklık verici serumları düşünebilirsiniz ve bunları uzman kuaförlerden temin edebilirsiniz. Krem ya da serumun birazını elinize alıp saçınıza uygulayın. Saçlarınızı at kuyruğu yaparmışçasına ellerinizi saçların arkasına doğru çekin ve saç uçlarına ulaşana kadar devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir