Fön Makinesinin Tarihçesi

Fön Makinesinin Tarihçesi

Yeryüzünde pek çok kadın için vazgeçilmez öneme sahip araçlardan bir tanesidir. Dünyada pek çok üretici tarafından farklı renk, farklı boyut ve ağırlıkta üretiliyor. Ancak bunun için çok uzun bir yol kat etmesi gerekti. Profesyonel Fön Makineleri bugün salonlarda makas ve tarak-fırça ile beraber profesyonel saç tasarımcılarının en önemli araçlarından bir tanesidir.

Alexandre F.Godefroy

Kuaförlerin yaratıcılıklarının sınırı yoktur… 1890 yılında Fransız bir saç tasarımcısı olan Alexandre F.Godefroy bunlardan biri olarak ilk fön makinesini icat etmiştir. Bu icat sayesinde gaz sobasına bağlı bacadan gelen ısı bir bone aracılığıyla saçları kurutmaktaydı.

1920’ler

AlexandreF.Godefroy’un icadının ardından tam 30 yıl sonra taşınabilir saç kurutma makinelerinin lansmanı yapıldı. Bu aslında bir elektrikli süpürgeden yapılma, eklemelerin olduğu bir araçtı ve Hamilton Beach Company ile Universal Motor Company isimli şirketler tarafından üretilmişti.

1930’lar

Gazla çalışan Saç Kurutma Aleti icat edildi. Ancak ne yazık ki doğal olarak uzun ömürlü olamadı. Nitekim saçlar için aşırı sertti. Bu dönemde askılı kurutma makineleri de kullanılmaya başladı çünkü taşınabilir saç kurutma aletleri çok ağırdı ve krom kaplı demirden yapılmıştı.

1950’ler

1950’lerin ortalarında yeni modeller görülmeye başlandı. Sessiz motorları ve içeriye hapsedilmiş pervaneleriyle daha iyi tasarımlar ve canlı renklerin zamanıydı. Bu dönemde çantayla taşınabilir saç kurutma makineleri de icat edildi ve omuzlara asılarak kullanılmaya başlandı.

Modern Zamanlar

Teknoloji sayesinde daha çok ve daha karmaşık saç kurutma makineleri var karşımızda. Daha hafif, daha sessiz, daha şık , daha renkli, daha güvenli, daha tasarruflu-çevreci ve daha ergonomik…

Hangisinin en doğrusu olduğu konusunda tabiiki işin uzmanından kuaförünüzden destek almalısınız.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.