Hangi Fön Makinesini Alsam?

En İyi Fön Makinesi Hangisi?

Fön makineleri kuaförler tarafından kullanılan profesyonel cihazlardır. Bu nedenle kuaförlerin hangi ürünleri kullandığı size yol gösterici olacaktır.

Piyasada farklı kalite ve fiyat yapılarında fön makineleri bulunmaktadır. Uzak doğu menşeli fön makinelerinden; ağırlıklı olarak Çin’den gelen farklı motorlara sahip yerli üretimlere uzanan geniş bir yelpazede fön makinesi bulabilirsiniz.

En önemlisi alacağınız fön makinesinin ergonomik ve kaliteli olması.

Ayrıca ülkemizde satışa sunulan tüm saç kurutma ve fön makinelerinin yasal olarak 2 yıl garantiye sahip olması gerektiğinin de altını çizmek isteriz. Bu nedenle alacağınız kalitesiz, özellikle uzak doğu menşeli fön makinelerinde karşılaşacağınız sorunlar için dahi 2 yıl garanti bulunduğunu unutmayın.

45 TL’den başlayan fön makinesi fiyatları karşısında ne alacağına emin olamayan tüketici için en önemli konu ürün kalitesi, kuaförlerin tercihi ve erişilebilir fiyata sahip olmasının yanı sıra özellikle İtalya menşeli profesyonel AC motora sahip olup olmadığıdır.

Profesyonel AC motora sahip olmanın yanı sıra petrolden üretilen plastik aksamının uluslararası standartlara uygun olup olmadığı konusu genelde göz ardı edilen bir konu olup ucuz plastik hammaddeyle üretilen plastiklerin verdiği zararları araştırmanızı öneririz.

CE işareti taşıyan, hammadde tedariği kayıtlı ve belgeli üreticilerden yapan, sanayi sicil kaydı bulunan ve müşteri hizmetleriyle destek veren Ventoso bu anlamda fark yaratan bir marka olarak dikkat çekmektedir.

Fön makinesi modelleri arasındaki fark nedir?

Fön makinesinin gücü en önemli ayırt edici özelliklerden bir tanesidir. Ventoso fön makineleri arasında 2000 Watt, 2300 Watt ve 2500 Watt gücüne sahip olan farklı modeller bulunmaktadır.

 Bir diğer özellik kablo uzunluğudur. Kuaförler için ideal kablo uzunluğu Ventoso fön makinelerinde olduğu gibi 3 metredir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kablonun uçtan uca uzunluğudur ki kimi markalar fön makinesinin boyunu da bu uzunluğa dahil etmektedir. Bu konuda aldanmayın.

Güçlü, kuaför tipi profesyonel fön makinesi saça zarar verir mi?

Fön makinelerinin hız ve sıcaklık ayarları bulunmaktadır. Aslında bu ayarları kullanarak gücü kontrol etmek elinizde ve ister ince telli olsun, isterse de kalın telli saç olsun zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Çok ince telli saçlar için her ne kadar ısı ve hız kontrolünü yapabiliyor olsanız da Ventoso V5 Silex5000 modeli 2500 Watt gücüyle veya seyahat boyu olan V1 Turbo3500 modeli 2000 Watt gücüyle bu konuda hassas olanlar için sunulan ürünlerdir.

Dikkat! Fön makinelerinde model ve güç yanıltması

Fön makinelerinin görünen kısımlarında genellikle yüksek rakamlarla model isimleri yer alır ve bu model isimleri cihazların gücüyle karıştırılır. Bir fön makinesinin gerçek gücü yasal olarak fön makinesinin üzerinde ki genellikle sap kısmında veya arka gövde altında bulunan bölümde yazılı olmalıdır. Burada yer alan güç bilgisi voltaja göre değişkendir.

Örnek olarak Ventoso V5 Silex5000 modelinin sap kısmında, Ventoso V3 MegaTurbo5500 Verde modelinin arka gövdesinin altında 220-240 Volt aralığında 2100-2500 Watt gücünde çalıştığı, V8 Turbo5000 modelinde 220-240 Volt aralığında 1900-2300 Watt gücünde yazılıdır.

Ancak pazarlama amaçlı olarak kimi markalar özellikle yüksek rakamların olduğu model ismini öne çıkartabilmektedir.

Hangi Ventoso Fön Makinesi modelini önerirsiniz?

Ventoso marka fön makineleri arasında en yeni modelimiz ergonomi, güç, hız, ısı, kablo uzunluğu ve tutuş olarak V3 modelimizle benzerlikler gösteriyor olsa da V5 Silex5000 modelimiz bu özelliklere ilave olarak 63dB ses seviyesi ile daha sessizdir ve tavsiye ettiğimiz modeldir.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.