Saçlarım Kabarıyor ve Elektrikleniyor Diyorsanız…

Saçlarım Kabarıyor ve Elektrikleniyor Diyorsanız…

 

Saçlarda Elektriklenme ve Kabarma Sorunu ile Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?

Saçlarda elektriklenme ve kabarma hakkında İstanbul Trio Kuaför Akasya Şubesi’nden  Emrah Kemendi bilgi verdi:

Kabaran ve elektriklenen saçlar bütün kadınların sorunudur. Saç şeklini korumak ve elektriklenmeyi önleme konusunda ileteceğimiz tavsiyelerden önce nedenlerine bir bakalım:

-Öncelikle yanlış yıkama, -Sentetik, plastik tarak ve fırçalar,  -Yanlış şampuan seçimi -Saçın nem dengesi, -Mevsimsel nedenler, -Her gün fön çekmek, -Yünlü giyisiler, -Saç tipine uygun olmayan saç ürünleri kullanmak.

Saçlarda Elektriklenme ve Kabarma Nasıl Önlenir?

-Saçlarınızı ılık suyla yıkamaya özen gösterin ve mümkünde soğuk suyla durulayın. Bu saçlarınızın parlak ve canlı görünmesini de sağlayacaktır.

-Saçınızı kurutmadan önce havlu yardımıyla suyunu alın. Havluyu nazikçe ve sürtmeden kullanın.

-Kurutmaya geçmeden önce elektriklenmeyi önleyen ve saç sağlığına katkı sağlayan profesyonel ürünler kullanın. Bu konuda kuaförünüzden destek ve bilgi alabilirsiniz.

-İyonik özellikli saç kurutma makineleri elektriklenmeyi azaltsa da kesin çözüm olmamakta ve kuaförler tarafından tercih edilmemektedir.

-Saçları çok sık yıkamak nem kaybına neden olacaktır. Saç bakımı için saç yağları kullanarak diplerinin beslenmesini sağlayın ki bu nem kaybını önleyecektir.

-Saç kırıklarını düzenli olarak aldırmayı ihmal etmeyin.

-Mümkün olduğunda ahşap tarak veya fırça kullanın ki statik elektriklenmenin önüne geçmiş olun.

-Saç spreyi kullanacaksanız saçtaki sıcaklık kalktıktan sonra kullanın ve spreylerin kullanma talimatını mutlaka okuyun.

-Kullandığınız şampuanın özelliklerine dikkat edin. Anti-statik şampuanları deneyebilirsiniz.

-En fazla elektriklenme kuru saç tiplerinde görüldüğü için saçınızın nem dengesini korumaya özen gösteren ve saç nemlendirici kullanmayı deneyin.

-Saçlarda elektriklenmenin nedeni statik (durgun) elektriktir. Özellikle sürtünme nedeniyle negatif enerji oluşur ve bu negatif yüklü enerji bir diğer saçı iterek saçı kabartır. Yatmadan önce saçlarınızı örerseniz gece boyunca birbirine sürtünmesinin önüne geçmiş olur ve elektriklenmeyi azaltırsınız.

-Kış ayları saçlarda kabarmanın ve elektriklenmenin daha fazla görüldüğü mevsimdir. Yünlü kıyafetler giymek bu sorunu çoğaltan nedenler arasında yer almaktadır.

  •  
     


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.